Case study | Teta

Wdrożenie programu TETA HR w chmurze w agencji pracy tymczasowej

  • Klient
    Workpol
  • Branża
    HR
  • Kraj
    Polska
  • Rozwiązanie
    TETA HR
  • Czas trwania
    ok 2-3 miesiące

Opis projektu

Instalacja Teta HR w modelu SaaS oraz standardowe wdrożenie modułu pracy tymczasowej.

W ramach rozwoju Firmy – parametryzowanie systemu do aktualnych wymagań.

Przebieg wdrożenia:

  1. Analiza przedwdrożeniowa
  2. Napisanie projektu wdrożenia
  3. Instalacja aplikacji w modelu SaaS
  4. Uruchomienie systemu
  5. Szkolenia użytkowników
  6. Naliczanie list płac
  7. Asysty konsultanta w codziennej pracy
  8. Odbiór systemu
  9. Dalszy rozwój programu

Wyzwania:

Zadania przed wdrożeniem:

  • Bezpośrednim wyzwaniem było szybkie rozpoczęcie prac nad wdrożeniem, ponieważ firma zaczynała właśnie swoja działalność.
  • System Teta HR został uruchomiony w modelu Software as a Service (SaaS), czyli jako rozwiązanie zainstalowane w chmurze, które przygotowane jest do rozwoju w przyszłości, równolegle z rozwojem firmy Workpol.
  • System Teta HR w firmie Workpol oferuje również obsługę pracy tymczasowej, co wymagało dodatkowej analizy przedwdrożeniowej, w celu dookreślenia najważniejszych potrzeb klienta w tym zakresie.

Wyzwania w procesie wdrożenia:

  • W trakcie instalacji systemu rodziła się struktura i potrzeby firmy, które program Teta musiał spełniać.
  • Na bieżąco modyfikowane były parametry systemu w taki sposób, aby pozwalał na sprawna obsługę Klientów Workpol.
  • W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, wspieraliśmy Workpol w prowadzeniu kadr i płac, a także asystowaliśmy przy naliczaniu wynagrodzeń.

Benefity:

Korzyści z wdrożenia systemu TETA:

  • Największym sukcesem wdrożenia programu była możliwość niemal natychmiastowej pracy w systemie, co usprawniło procesy HR naszego klienta. Dzięki temu pracownicy Workpol mogli zacząć obsługiwać swoich Klientów z doskonałym zapleczem IT, co przełożyło się na szybszy czas pracy działu HR oraz lepszy przepływ informacji w firmie.
  • Dodatkowo, pierwsze listy płac naliczane były przez naszych konsultantów, dzięki czemu możliwe było zaprezentowanie szeregu możliwości Tety na żywym organizmie i dopasowanie dedykowanych rozwiązań się do potrzeb klienta.
  • Aktualnie program obsługuje ok. 420 pracowników agencji tymczasowej, a liczba ta stale rośnie wraz z rozwojem firmy (są to pracownicy na UoP i zlecenia).
  • Zainstalowanie aplikacji było tylko początkiem współpracy. Równolegle z rozwojem firmy Workpol rozwijamy również aplikacje Teta, dodając nowe składniki płacowe czy tworząc
    dedykowane raporty. W ten sposób Workpol może korzystać ze zautomatyzowanego elektronicznego obiegu dokumentów w chmurze i realizować zobowiązania wobec swoich Klientów na najwyższym poziomie.

Co mówią o nas Klienci

Workpol to agencja rekrutacyjna i pracy tymczasowej, która pozyskuje pracowników dla każdej branży. Swoim klientom oferuje usługi head hunterskie oraz outsourcingowe, dbając o najwyższa jakość świadczonych usług. Ich zespół zasilają specjaliści z branży HR i doświadczeni rekruterzy

Radosław Zawada Partner Manager w Unit4 Polska

Cieszymy się, że do grona firm korzystających z rozwiązań Teta dołączyła agencja Workpol, która dzięki sprawnej implementacji przeprowadzonej przez naszego Partnera, może korzystać z naszego systemu Teta HR w modelu SaaS. Nasze rozwiązanie zapewnia uporządkowanie procesów z zakresu HR oraz prowadzenie działań w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Jestem przekonany, że system Teta HR usprawni procesy kadrowo-płacowe w obliczu dynamicznie zmieniających się przepisów, pozwalając pracownikom firmy Workpol koncertować się na zadaniach mających wpływ na rozwój biznesu.

Tutaj znajdziesz wsparcie eksperckie Teta

Nasz zespół TETA jest tutaj, aby skutecznie przeprowadzić Cię przez transformację cyfrową. Zapewnimy Twojej firmie odpowiednie wsparcie biznesowe. Sprawdź, jak możemy pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla Twojej organizacji.

Dowiedz się więcej