Blog - BPX

Integracja SAP i Infor w ramach wdrożenia Infor Cloud Scheduling – Studium przypadku – część I

Jeden z naszych klientów stanął przed wyzwaniem zastąpienia systemu harmonogramowania produkcji, ze względu na brak wsparcia starego systemu ze strony Windows 10. Obecnie używanym systemem do(...)

Czytaj dalej

Jak wykorzystać bezmiar danych?

  Jak wykorzystać bezmiar danych? Żyjemy w świecie którym rządzą liczby. Szybko przyrastająca liczba informacji sprawia, że potencjalnie mamy dostęp do olbrzymiej wiedzy. Nie(...)

Czytaj dalej

Data science i karaoke, czyli jak analizowało się dane pół wieku temu?

Wydawać by się mogło, że przed XXI wiekiem pojęcia „data science” i „analizy danych” owszem, istniały, ale nie miały tak szerokiego zastosowania jak dzisiaj. W latach 70’-80’(...)

Czytaj dalej

Migracja do SAP S/4HANA

SAP to obecnie jeden z najlepszych dostawców systemów do transformacji cyfrowej dużych firm. Najpopularniejsza jego wersja SAP ECC (ERP) bazuje na technologiach powstałych ponad 30 lat temu.(...)

Czytaj dalej

Uczenie maszynowe definiuje nową jakość gier wideo

Wydawałoby się, że przy tworzeniu filmów animowanych albo gier wideo, komputer jest bardzo istotnym, ale tylko narzędziem w rękach człowieka. To człowiek jest artystą, który nadaje(...)

Czytaj dalej

Premiera filmu – Qlik Sense Business

Przedstawiamy pierwszy z serii filmów o pracy w Qlik Sense SaaS. Zapraszamy na seans! (...)

Czytaj dalej

Jajko czy kura?

Odwieczny dylemat co było pierwsze – z punktu widzenia konsumenta nie jest najważniejszy. Liczy się jakość produktów, na którą składa się wiele czynników. W przypadku hodowli drobiu to(...)

Czytaj dalej

Od desktopa po chmurę, czyli Qlik w modelu SaaS

Wyobraź sobie pełną kontrolę nad ukrytymi kosztami, albo wyobraź sobie, że możesz lepiej zrozumieć swoich klientów. Business Intelligence daje odpowiedzi na Twoje pytania. Zastanawiasz się(...)

Czytaj dalej

Jak utrzymać płynność finansową i dobrą kondycję biznesu w dobie pandemii?

Jak utrzymać płynność finansową i dobrą kondycję biznesu w dobie pandemii?

Co jest podstawą dobrze prosperującego biznesu podczas pandemii? Skuteczne i efektywne zarządzanie płynnością finansową, bieżące monitorowanie i trafne prognozowanie ponoszonych kosztów,(...)

Czytaj dalej

Zmień podejście do innowacyjności i przetrwaj transformację branży

Zmień podejście do innowacyjności i przetrwaj transformację branży. W ostatnich latach rola innowacji w branży produkcyjnej zmieniła się fundamentalnie. Branża produkcyjna przechodzi(...)

Czytaj dalej

Zarządzanie ryzykiem finansowym w SAP

Głównym zadaniem każdego działu finansowego jest zarządzanie płynnością, portfelem finansowym oraz analiza różnego rodzaju ryzyk. Obecnie w wielu przedsiębiorstwach, to zarządzanie(...)

Czytaj dalej

Zarządzanie jakością (QM)

Czym jest zarządzanie jakością (Quality Management)? Z początku wydaje się kolejnym zwrotem i modułem systemu SAP, jednakże po ewentualnej wizycie Sanepidu, słowa te mogą nabrać trochę(...)

Czytaj dalej

Wstęp do Business Intelligence

Każdego dnia spędzamy wiele czasu na analizowaniu swojego życia. Przypominamy sobie pewne zdarzenia, analizujemy je, znajdujemy schematy, zależności, by na koniec uzyskać z tego wszystkiego(...)

Czytaj dalej

Wielka debata w branży produkcyjnej: pomysł czy realizacja? Co przesądza o sukcesie innowacji?

Innowacje są nieodzowne w branży produkcyjnej. Przejawiają się na wiele sposobów i dotyczą różnych obszarów. Innowacja może być nie tylko prostym pomysłem na usprawnienie pracy w hali(...)

Czytaj dalej

Wady i zalety modyfikacji systemu ERP

Słowo „modyfikacja” budzi kontrowersje wśród wielu specjalistów IT z branży produkcyjnej. Określenie „gotowe do użycia” także wywołuje mieszane uczucia, ponieważ często jest(...)

Czytaj dalej

Sukces projektu Big Data

Projekty IT przyzwyczaiły nas do określania jasnych celów, które należy osiągnąć wraz z dobrze określonym kosztem inwestycji. Najczęściej wprowadzamy rozwiązanie, analizujące dane i(...)

Czytaj dalej

Seeing is Believing

Powyższe stwierdzenie jest główną dewizą rozwiązań firmy Qlik. Odnosi się ono do prostego dowodu, że póki się czegoś nie zobaczy, nie jest możliwe danie temu wiary. Jest to bardzo(...)

Czytaj dalej

SAP Real Estate Management – Dlaczego nie?

W dzisiejszych czasach, silnej konkurencji i zawirowań ekonomicznych, menedżerowie zarządzający nieruchomościami są coraz częściej proszeni o uwalnianie zasobów pieniężnych, aby(...)

Czytaj dalej

SAP CLM jako narzędzie zintegrowanego raportowania prognozy gotówkowej i płynności

Jak podejmować trafne decyzje inwestycyjne Gwałtownie rozwijający się rynek kapitałowy kładzie coraz większą presję na osobach odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością, wymuszając na(...)

Czytaj dalej

SAP Business Workflow

sap aplikacja

Wzrost wydajności procesów biznesowych w systemach ERP osiągnąć można poprzez ich doskonalenie, optymalizację i automatyzację przy użyciu systemów zarządzania przepływem pracy. Ciekawym(...)

Czytaj dalej

QlikView Business Intelligence a system SAP- część 2

W pierwszej części artykułu omówiliśmy korzyści związane z wykorzystaniem QlikView jako narzędzia raportującego dla systemów ERP firmy SAP AG. W drugiej części postaramy się(...)

Czytaj dalej

QlikView Business Intelligence a system SAP- część 1

Użytkownicy systemów ERP firmy SAP przez wiele lat poszukiwali skutecznych i łatwych sposobów dotarcia do swych danych. Używali arkuszy kalkulacyjnych, dedykowanych rozwiązań typu Crystal(...)

Czytaj dalej

Produkcja — perspektywy branżowe

Nadchodzi czas zakładów produkcyjnych przyszłości — bazujących na technologiach, innowacjach i zaawansowanych możliwościach produkcji. Jak to wygląda w praktyce? Jakie technologie warto(...)

Czytaj dalej

Optymalizacja procesów z wykorzystaniem SAP SD

Dzisiejsze otoczenie działalności gospodarczej charakteryzuje się tym, że szybko się zmienia, a występujące w nim przedsiębiorstwa również podlegają ciągłym zmianom i muszą się szybko(...)

Czytaj dalej

Od koncepcji do sukcesu

sap

Udane wdrożenie systemu ERP sprawia, iż firma zmienia się nie tylko pod względem informatycznym, ale zmienia się niemalże cała filozofia jej funkcjonowania. Obsługa wielu działów w jednym(...)

Czytaj dalej

Moc QlikView

Jak powszechnie wiadomo, analizy BI są dzisiaj jedną z najważniejszych kwestii w biznesie. W związku z tym firma Qlik stworzyła dwa rozwiązania BI. QlikView stał się ogromną rewolucją na(...)

Czytaj dalej

Kompleksowy e-book z nowymi materiałami

Czy Twoja firma odniesie sukces w czasach, w których prognozuje się umiarkowane zyski i ograniczony rozwój? W tegorocznym, rozszerzonym wydaniu, znajdziesz zupełnie nowe materiały: (...)

Czytaj dalej

Infor SyteLine – początki

Infor – skojarzenie oraz wyszukiwarka Google wskazują w pierwszej kolejności na finansowy portal dla księgowych. Na świecie istnieje jednak jeszcze trzeci (po SAP i Oracle) pod względem(...)

Czytaj dalej

Czy SAP jest tylko dla wielkich?

W XXI wieku każda duża firma, aby prawidłowo funkcjonować i się rozwijać, korzysta z zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Trochę inna sytuacja ma miejsce w przypadku małych i średnich(...)

Czytaj dalej

Controlling w systemie SAP – podstawy

Transformacja systemowa gospodarki Polski powodująca przejście od systemu gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki wolnorynkowej zapoczątkowała szereg zmian w procesach zarządzania(...)

Czytaj dalej

Business Intelligence i SAP (próba porównania)

Duże ilości danych przetwarzanych w przedsiębiorstwach należy postrzegać jako źródło wiedzy potrzebnej do podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Automatyzacja źródłem wiedzy Postęp(...)

Czytaj dalej

Big Data w QlikView

Jest bardzo wiele powodów, dla których organizacje interesują się tematem zwanym powszechnie Big Data. Dla niektórych jest to rzeczywistość operacyjna, oferując niespotykaną dotąd(...)

Czytaj dalej

BI dla początkujących

Od dłuższego czasu, termin „Business Intelligence”  (BI) jest stałym gościem niemal każdego medium zajmującego się branżą IT czy wykorzystaniem technologii informatycznych w biznesie.(...)

Czytaj dalej

A co jeśli… SAP nie działa?

sap

SAP ERP jest skomplikowanym systemem. Możliwe są sytuacje, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Zdarza się, że podczas najprostszych czynności system odnajduje błąd, który przecież(...)

Czytaj dalej

5 najlepszych sposobów na spełnianie potrzeb klientów w produkcji typu MTO i ETO

Henry Ford zasłynął powiedzeniem: „Każdy klient może zamówić samochód w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że będzie to czarny”. Takie podejście mogło sprawdzać się na rynku(...)

Czytaj dalej

Jak zacząć pracę z systemem SAP

Jak zacząć pracę z systemem, z którym do tej pory nie mieliśmy nigdy styczności? To pytanie zadaje sobie każdy, kto w swojej karierze zawodowej planuje przygodę związaną z konsultingiem(...)

Czytaj dalej