Blog - BPX

Dlaczego nie należy obawiać się robotów i sztucznej inteligencji? – Część II

Z pierwszej części artykułu dowiedzieliśmy się, w jakich obszarach życia, przemysłu i rozwoju nowoczesnych technologii towarzyszy nam sztuczna inteligencja (SI) i robotyka, oraz dlaczego(...)

Czytaj dalej

Dlaczego nie należy obawiać się robotów i sztucznej inteligencji? – Część I

Współcześnie, sztuczna inteligencja (SI) znajduje zastosowanie nie tylko w superkomputerach dostępnych w siedzibie NASA czy centrum badań wojskowych. Dziś, asystent głosowy, nawigacja,(...)

Czytaj dalej

Master Data w systemie SAP

Z artykułu dowiesz się: Dlaczego efektywne zarządzanie danymi podstawowymi (MDM – Master Data Management) jest kluczowe dla funkcjonowania przedsiębiorstwa? Czym są dane podstawowe(...)

Czytaj dalej

Od Excela do narzędzi Business Intelligence – ewolucja arkusza kalkulacyjnego

Od wielu lat, organizacje opierały swoje analizy wyłącznie na arkuszach excelowych, kumulujących w nich wiedzę o biznesie. Było to całkowicie wystarczające rozwiązanie, pozwalające na(...)

Czytaj dalej

Chmura obliczeniowa jest wykorzystywana już przez 42% przedsiębiorstw w Unii Europejskiej

Rozwijając biznes, warto gromadzić dane, które stanowią podstawę funkcjonowania każdej firmy. Niezależnie od działu – kadry, płace, sprzedaż, logistyka, marketing – pod cyframi kryją(...)

Czytaj dalej

Najlepsze zastosowania machine learningu w codziennym życiu – część II

W pierwszej części artykułu opowiedzieliśmy o tym, jak uczenie maszynowe może pomagać nam na co dzień podczas podróżowania, jak może monitorować nasze zdrowie i ostrzegać przed(...)

Czytaj dalej

Najlepsze zastosowania machine learningu w codziennym życiu – część I

Najlepsze zastosowania machine learningu

Uczenie maszynowe towarzyszy nam na każdym kroku, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ułatwia nam życie podczas zakupów, podróżowania, podpowiada ciekawe utwory muzyczne i filmy,(...)

Czytaj dalej

Marzec miesiącem kobiet w BPX

Marzec w BPX upłynął pod hasłem: „BPX Powered by Women”. To miesiąc dedykowany wszystkim paniom, który od wielu lat kojarzony jest z nadchodzącą wiosną. Jest on również doskonałą(...)

Czytaj dalej

Autoryzacje w systemie SAP

Wstęp Bezpieczeństwo w realnym świecie może oznaczać wolność od jakiejś potencjalnej formy zagrożenia lub np. ochronę przed wrogimi zamiarami lub działaniami. W świecie wirtualnym(...)

Czytaj dalej

Sztuczna inteligencja w handlu – do czego nas przyzwyczaiła?

Transformacja cyfrowa, Data Science, analiza danych, sztuczna inteligencja – w ostatnim czasie trudno o bardziej nośne hasła w kontekście rozwoju biznesu, w tym branży retail. Jak pokazują(...)

Czytaj dalej

SAP Collections Management

SAP Receivables Management Receivables Management to grupa rozwiązań wspierających procesy w cyklu Order to Cash. Narzędzia te pozwalają na wykonanie procedur czy czynności, które(...)

Czytaj dalej

Jak zostać Project Managerem? Ścieżki PMów w BPX

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz wpisując do przeglądarki Google hasło: „Jak zostać Project Managerem” będzie: Jakie kroki należy podjąć, aby zostać projekt menagerem[1]? (...)

Czytaj dalej

Talent to liczby, czyli zastosowanie data science w sporcie

Czy można na podstawie statystyk zbudować idealny zespół baseballowy, piłki nożnej, albo koszykówki? Idealny – nie. Ale wygrywający mecz za meczem – tak. Jak to zrobić? Potrzeba(...)

Czytaj dalej

Integracja SAP i Infor w ramach wdrożenia Infor Cloud Scheduling – Studium przypadku – część I

Jeden z naszych klientów stanął przed wyzwaniem zastąpienia systemu harmonogramowania produkcji, ze względu na brak wsparcia starego systemu ze strony Windows 10. Obecnie używanym systemem do(...)

Czytaj dalej

Jak wykorzystać bezmiar danych?

  Jak wykorzystać bezmiar danych? Żyjemy w świecie którym rządzą liczby. Szybko przyrastająca liczba informacji sprawia, że potencjalnie mamy dostęp do olbrzymiej wiedzy. Nie(...)

Czytaj dalej

Data science i karaoke, czyli jak analizowało się dane pół wieku temu?

Wydawać by się mogło, że przed XXI wiekiem pojęcia „data science” i „analizy danych” owszem, istniały, ale nie miały tak szerokiego zastosowania jak dzisiaj. W latach 70’-80’(...)

Czytaj dalej

Migracja do SAP S/4HANA

SAP to obecnie jeden z najlepszych dostawców systemów do transformacji cyfrowej dużych firm. Najpopularniejsza jego wersja SAP ECC (ERP) bazuje na technologiach powstałych ponad 30 lat temu.(...)

Czytaj dalej

Uczenie maszynowe definiuje nową jakość gier wideo

Wydawałoby się, że przy tworzeniu filmów animowanych albo gier wideo, komputer jest bardzo istotnym, ale tylko narzędziem w rękach człowieka. To człowiek jest artystą, który nadaje(...)

Czytaj dalej

Premiera filmu – Qlik Sense Business

Przedstawiamy pierwszy z serii filmów o pracy w Qlik Sense SaaS. Zapraszamy na seans! (...)

Czytaj dalej

Jajko czy kura?

Odwieczny dylemat co było pierwsze – z punktu widzenia konsumenta nie jest najważniejszy. Liczy się jakość produktów, na którą składa się wiele czynników. W przypadku hodowli drobiu to(...)

Czytaj dalej

Od desktopa po chmurę, czyli Qlik w modelu SaaS

Wyobraź sobie pełną kontrolę nad ukrytymi kosztami, albo wyobraź sobie, że możesz lepiej zrozumieć swoich klientów. Business Intelligence daje odpowiedzi na Twoje pytania. Zastanawiasz się(...)

Czytaj dalej

Jak utrzymać płynność finansową i dobrą kondycję biznesu w dobie pandemii?

Jak utrzymać płynność finansową i dobrą kondycję biznesu w dobie pandemii?

Co jest podstawą dobrze prosperującego biznesu podczas pandemii? Skuteczne i efektywne zarządzanie płynnością finansową, bieżące monitorowanie i trafne prognozowanie ponoszonych kosztów,(...)

Czytaj dalej

Zmień podejście do innowacyjności i przetrwaj transformację branży

Zmień podejście do innowacyjności i przetrwaj transformację branży. W ostatnich latach rola innowacji w branży produkcyjnej zmieniła się fundamentalnie. Branża produkcyjna przechodzi(...)

Czytaj dalej

Zarządzanie ryzykiem finansowym w SAP

Głównym zadaniem każdego działu finansowego jest zarządzanie płynnością, portfelem finansowym oraz analiza różnego rodzaju ryzyk. Obecnie w wielu przedsiębiorstwach, to zarządzanie(...)

Czytaj dalej

Zarządzanie jakością (QM)

Czym jest zarządzanie jakością (Quality Management)? Z początku wydaje się kolejnym zwrotem i modułem systemu SAP, jednakże po ewentualnej wizycie Sanepidu, słowa te mogą nabrać trochę(...)

Czytaj dalej

Wstęp do Business Intelligence

Każdego dnia spędzamy wiele czasu na analizowaniu swojego życia. Przypominamy sobie pewne zdarzenia, analizujemy je, znajdujemy schematy, zależności, by na koniec uzyskać z tego wszystkiego(...)

Czytaj dalej

Wielka debata w branży produkcyjnej: pomysł czy realizacja? Co przesądza o sukcesie innowacji?

Innowacje są nieodzowne w branży produkcyjnej. Przejawiają się na wiele sposobów i dotyczą różnych obszarów. Innowacja może być nie tylko prostym pomysłem na usprawnienie pracy w hali(...)

Czytaj dalej

Wady i zalety modyfikacji systemu ERP

Słowo „modyfikacja” budzi kontrowersje wśród wielu specjalistów IT z branży produkcyjnej. Określenie „gotowe do użycia” także wywołuje mieszane uczucia, ponieważ często jest(...)

Czytaj dalej

Sukces projektu Big Data

Projekty IT przyzwyczaiły nas do określania jasnych celów, które należy osiągnąć wraz z dobrze określonym kosztem inwestycji. Najczęściej wprowadzamy rozwiązanie, analizujące dane i(...)

Czytaj dalej

Seeing is Believing

Powyższe stwierdzenie jest główną dewizą rozwiązań firmy Qlik. Odnosi się ono do prostego dowodu, że póki się czegoś nie zobaczy, nie jest możliwe danie temu wiary. Jest to bardzo(...)

Czytaj dalej

SAP Real Estate Management – Dlaczego nie?

W dzisiejszych czasach, silnej konkurencji i zawirowań ekonomicznych, menedżerowie zarządzający nieruchomościami są coraz częściej proszeni o uwalnianie zasobów pieniężnych, aby(...)

Czytaj dalej

SAP CLM jako narzędzie zintegrowanego raportowania prognozy gotówkowej i płynności

Jak podejmować trafne decyzje inwestycyjne Gwałtownie rozwijający się rynek kapitałowy kładzie coraz większą presję na osobach odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością, wymuszając na(...)

Czytaj dalej

SAP Business Workflow

sap aplikacja

Wzrost wydajności procesów biznesowych w systemach ERP osiągnąć można poprzez ich doskonalenie, optymalizację i automatyzację przy użyciu systemów zarządzania przepływem pracy. Ciekawym(...)

Czytaj dalej

QlikView Business Intelligence a system SAP- część 2

W pierwszej części artykułu omówiliśmy korzyści związane z wykorzystaniem QlikView jako narzędzia raportującego dla systemów ERP firmy SAP AG. W drugiej części postaramy się(...)

Czytaj dalej

QlikView Business Intelligence a system SAP- część 1

Użytkownicy systemów ERP firmy SAP przez wiele lat poszukiwali skutecznych i łatwych sposobów dotarcia do swych danych. Używali arkuszy kalkulacyjnych, dedykowanych rozwiązań typu Crystal(...)

Czytaj dalej

Produkcja — perspektywy branżowe

Nadchodzi czas zakładów produkcyjnych przyszłości — bazujących na technologiach, innowacjach i zaawansowanych możliwościach produkcji. Jak to wygląda w praktyce? Jakie technologie warto(...)

Czytaj dalej