Akademia Pana Qlika Webinarium

T: Jak wygenerować oszczędności i zyskać na analizie danych?

kiedy?
od 4 maja do 8 maja
o której?
codziennie od 12:00 do 13:00
dla kogo?
Zastanawiasz się czy to dla ciebie?
Zadaj sobie poniższe pytania. jeśli odpowiedź brzmi TAK - zapisz się już dziś!
Czy chciałbyś w mniej niż minutę znaleźć informacje gdzie tracisz pieniądze?
Czy chciałbyś zdobyć unikatową umiejętność szybkiej analizy ogromnej ilości danych bez Excela?
Czy chciałbyś zobaczyć jak zadać pytanie swoim danym i jak uzyskiwać na nie odpowiedź?
Czy chciałbyś nauczyć się jak szybko dzielić się trafnymi analizami ze swoim szefem i współpracownikami?
Nasza akademia to cykl 5 spotkań który rozpocznie się w poniedziałek 04.05.2020 i potrwa do piątku 08.05.2020. Startujemy codziennie od 12:00 do 13:00.
#dzień inspiracji

04.05

@PRZEMEK BLICHARSKI (Business Development Manager) opowie o tym jak systemy BI wpływają na dostarczanie wartości dodanej, jak nowe technologie wspierają podejmowanie decyzji i jak od małych rzeczy przejść do wielkich odkryć.

Ale to nie jest i nie będzie szkolenie teoretyczne. @DOMINIK SKOREK (Senior Qlik Konsultant) poprowadzi Cię tak abyś po warsztatach mógł zbudować swoją aplikację. Żebyś robił to swobodnie, wpierw zapoznasz się z mapą nawigacyjną aplikacji, pokażemy jak możesz szybko sięgać do najważniejszych informacji i jak możesz zadawać pytania bez znajomości dodatkowych języków.

#drag&drop

05.05

Wtorek rozpoczniemy od wyjaśnienia pojęcia miar i wymiarów, załadujemy dane do aplikacji, omówimy jak tworzyć aplikacje przy użyciu drag&drop, pokażemy jak wykorzystać wiedzę z Excela do pracy z Qlikiem i stworzymy wspólnie pierwsze wizualizacje.

#wykresy danych

06.05

Zwizualizujemy dane na mapach, wyznaczymy linie trendów, stworzymy wykresy radarowe. Pracujesz w Excelu i nie potrafisz żyć bez tabel? Stworzymy tabele, również przestawne! Pokażemy jak zaoszczędzić czas w pracy stosując reużywalność obiektów.

#kpi

07.05

Będziemy kontynuować pracę z wizualizacjami (KPI), wykorzystamy filtry i zaawansowane możliwości obiektów oraz zaawansowanych wyrażeń. Pokażemy jak w prosty sposób rozszerzyć możliwości Qlik (VizliB).

#skrypt

08.05

To będzie trudny dzień, mając już tyle wiedzy zabierzemy Cię w miejsce w którym możesz zrobić kosmiczne rzeczy – SKRYPT. A kiedy już przetworzysz wszystko to co dla Ciebie przygotowaliśmy, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania które zrodzą się w Twojej głowie.

Tempo będzie intensywne – więc nie przejmuj się, jeśli nagle się zgubisz – nasza akademia będzie rejestrowana, a Ty będziesz miał dostęp do każdego odcinka.