Dystrybucja licencji Qlik | Autoryzowany partner Qlik - BPX
Wróć do Qlik

Dystrybucja licencji Qlik

BPX jako autoryzowany partner firmy Qlik (najwyższy status partnerstwa – Elite) od 2012 roku pośredniczy w sprzedaży licencji. Wspierając Naszych Klientów, zapewniamy pierwszą linie suportu oraz pośredniczymy w komunikacji z firmą Qlik.

BPX jako autoryzowany partner firmy Qlik

Elite Solution Provider

Najwyższy możliwy dla Partnera Qlik status Elite Solution Provider

Od 2019 roku Qlik zmienił model licencjonowania swoich produktów. Obecni Klienci wciąż mogą nabywać licencje w modelu licencji wieczystych z roczną opłatą maintenance. Wszyscy Nowi Klienci Qlik mogą nabyć licencje w modelu subskrypcji rocznej. Zmiana ta wprowadziła również nowe możliwości w optymalizacji zakupu licencji.

Qlik Sense Enterprise (QSE)

Qlik Sense Enterprise (QSE) licencjonowany jest w oparciu o użytkowników nazwanych. Występują dwa rodzaje użytkowników:

Qlik Sense Professional

Użytkownik ma dostęp do edycji strumieni i aplikacji w QlikSense, Przeznaczona jest dla użytkowników potrzebujących dostępu do wszystkich funkcji oraz tych którzy będą tworzyć, edytować i publikować arkusze lub aplikacje oraz w pełni korzystać z dostępnych funkcji. W ramach zakupu licencji Qlik Sense Professional klient otrzymuje dostęp do dodatkowych narzędzi Qlik:

 • Qlik GeoAnalytics Base – umożliwia analizę geograficzną za pomocą Qlik Sense
 • Qlik Web Connectors – dostęp do gotowych konektorów zaprojektowanych dla konkretnych aplikacji, łatwy dostęp do takich usług jak Facebook, Google Analytics,
 • Qlik DataMarket Essentials – dostęp m.in. do danych z Eurostatu, danych pogodowych, kursów walut

Dodatkowo, tak długo jak aktywna jest subskrypcja dla Professional User – tak długo każdy użytkownik ma dostęp do Qlik Continuous Classroom – platformy elearningowej Qlik.

Analyzer User

Użytkownik z dostępem Analyzer nie może tworzyć, edytować ani publikować arkuszy i aplikacji ( tak jak może to robić Professional User) Użytkownik tego typu ma możliwość:

 • przeglądania Aplikacji,
 • tworzenia zakładek i historii,
 • drukowania obiektów i historii,
 • eksportowania danych z obiektu do Excela czy PDF,
 • korzystać z Qlik Sense na urządzeniach mobilnych.

Z tego rodzaju licencji korzystają wszyscy użytkownicy aplikacji które zostały stworzone przez użytkowników Professional.

Analyzer Capacity

Poza wyżej wymienionymi użytkownikami możliwy jest również dostęp w oparciu o pakiet minut.

Analyzer Capacity – ofertuje dostęp do aplikacji Qlik Sense oparty o zużycie rozliczane w minutach. Zakup następuje w paczkach po 1000 minut. Minuty przydzielane są i resetowane co miesiąc. Niewykorzystane minuty przepadają. Zużycie następuje w 6 minutowych blokach.

Do grupy użytkowników Analyzer Capacity możemy przypisać nieograniczoną ilość nazwanych użytkowników. Uprawnienia posiadają takie same jak w przypadku Analyzer User (prowadzenie analiz bez możliwości edycji i tworzenia aplikacji i arkuszy) Ten rodzaj rozliczenia optymalny jest gdy chcemy przydzielić dostęp do Qlik Sense dużej ilości użytkowników którzy będą korzystać z przygotowanych aplikacji sporadycznie. Dostęp na poziomie Analyzer możemy również udostępnić użytkownikom z poza Naszej firmy (partnerzy biznesowy, Klienci itp.)

Już zakup jednego użytkownika Qlik Sense Professional uprawnia nas do skorzystania ze wszystkim możliwości jakie oferuje narzędzie. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań na rynku w Qlik nie występuje konieczność dokupywania kolejnych rodzajów użytkowników i poziomów dostępu aby móc skorzystać z kolejnych funkcji.

Posiadasz już Qlik Sense lub Qlik View i poszukujesz dodatkowych możliwości?
Qlik to również:

 • automatyzacja tworzenia i dystrybucji raportów w wielu standardowych formatach takich jak .doc, .xls, .html, .pdf (Qlik NPrinting)
 • zawansowane analizy danych przestrzennych (Qlik GeoAnalitycs)
 • możliwość wprowadzania danych do ekosystemu Qlik, proces planowania i budżetowania (K4 Analitycs)
 • osadzanie zaawansowanej analityki na swoich strona www (Qlik Analitycs Platform)
 • wszystkie twoje dane w jednym miejscu (Qlik Data Catalyst)
 • powiadomienia o każdej zmianie w Twoich danych (Ping Alert)

Wybierając BPX jako partnera zagwarantujesz sobie i swojej organizacji, że rodzaj i ilość licencji zostanie dobrany w sposób optymalny kosztowo i ilościowo.

Kliknij aby się dowiedzieć jak BPX może pomóc w Twoim projekcie

Wypróbuj Qlik Sense Akademia Pana Qlika Skontaktuj się z nami Zobacz demo