Kilometry dla Przylądka - BPX
Przylądek - logo Fundacja Lepszy Start - logo
Kilometry dla Przylądka - logo akcji akcja

Dołącz do akcji

Zapisz się

Kilometry dla Przylądka - akcja
Kiedy 1 - 31 maja 2022 - czas trwania akji 1 - 31 maja 2022
Gdzie? Cała Polska - miejsce trwania akji Cała Polska

Chcesz pomóc dzieciom ze spektrum autyzmu i jednocześnie zadbać o formę oraz zdrowy styl życia?

1 maja rusza druga edycja akcji „Kilometry dla Przylądka".
Lubisz jeździć na rowerze? Jesteś entuzjastą biegania? A może lubisz spacerować ze swoją rodziną lub czworonogiem? Jeżeli odpowiedź brzmi tak – to ta akcja jest dla Ciebie!

Kilometry dla Przylądka - cel akcji

Cel akcji

Celem tego wyzwania jest uzbieranie jak największej ilości kilometrów!
Zbieraj kilometry i pomagaj! Każdy kilometr ma znaczenie i przybliża nas do realizacji celu! Wszystkie kilometry na koniec miesiąca zamienimy na złotówki, czyli realną pomoc dla Fundacji „Lepszy Start” na rzecz „Domu na Zawsze Przylądek”.
Przez cały maj możesz zbierać kilometry, jednocześnie dbać o swoją aktywność i POMAGAĆ.

Kilometry dla Przylądka - 1km to 1zł

Podczas wyzwania bierzemy pod uwagę takie aktywności jak:

Kilometry dla Przylądka - aktywności
Kilometry dla Przylądka - Budowa „Domu na Zawsze”

Budowa „Domu na Zawsze”

Osoby z autyzmem mogą uczyć się w szkole do 24 roku życia. Po osiągnięciu tego wieku, system pomocy dla osób niepełnosprawnych nie ma dla nich żadnej oferty opieki i godnego życia. Domy Pomocy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nie są gotowe do przyjęcia takich podopiecznych. Zostają w domu ze starzejącymi się rodzicami, bez szansy na godne dorosłe życie.

Dlatego wyjątkowym wyzwaniem dla Fundacji „Lepszy Start” jest budowa „Domu na Zawsze” ze względu na faktyczny brak rozwiązań systemowego finansowania specjalistycznych placówek dedykowanych osobom z autyzmem. Marzymy, żeby w takim domu, nasi podopieczni mieli dobrą opiekę, a także żeby mogli mieć miejsca pracy. Naszym marzeniem jest powstanie budynku mieszkalnego dla 12 osób o powierzchni ok. 550 m2. Ma się on znajdować na terenie, na którym obecnie jest szkoła podstawowa. Obok powstanie szkoła przyspasabiająca do pracy, a także dom dziennego pobytu dla podopiecznych.

Chcielibyśmy, aby powstały miejsca pracy, np. myjnia samochodowa, piekarnia czy kawiarnia. W domu prowadzona będzie również terapia zajęciowa oraz inne formy pomagające w aktywizowaniu mieszkańców domu, w tym w zakresie komunikacji wspomagającej lub alternatywnej. Dom będzie pomagał w nawiązywaniu kontaktów ze społecznością lokalną, a także z rówieśnikami.

Chcemy, aby mieszkańcy „Domu na Zawsze” mieli status PEŁNOPRAWNYCH OSÓB POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA ZE WZGLĘDU NA SWOISTE POTRZEBY.

Przylądek - o szkole

O "Przylądku"

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” działa w powiecie pruszkowskim od 2011 roku. W jednym miejscu oferuje wszystko to, co jest potrzebne do rozwoju dzieci posiadających diagnozę autyzmu: doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, indywidualną opiekę̨ i wsparcie terapeutyczne oraz różnego rodzaju programy edukacyjne. W Przylądku uczy się 37 dzieci w 16 klasach. Dla nich zatrudnionych jest 40 specjalistów: psycholodzy, pedagodzy specjalni, logopedzi, terapeuci, trenerzy i fizjoterapeuci. Od kwietnia 2021 r. Szkoła Przylądek ma nową siedzibę–w Parzniewie przy ul. Radości 2. Inwestycja została sfinansowana w CAŁOŚCI przez rodziców dzieci z autyzmem, którzy zdefiniowali swoje życie przez pryzmat terapii przyszłości swoich dzieci.

Dowiedz się więcej

Fundacja Lepszy Start

Jako rodzice robimy wszystko, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej radości, szczęścia, chcemy też jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. Jednak czasami pojawiają się w ich życiu różne bariery i ograniczenia: zdrowie, sytuacja rodzinna lub inne okoliczności, które sprawiają, że nie wszystkie dzieci mogą rozwijać się w podobny sposób. Chcemy takim dzieciom pomagać i stąd nasza Fundacja „Lepszy Start”.

Fundacja Lepszy Start - logo

Aby wziąć udział w wyzwaniu, wypełnij formularz, a następnie otrzymasz dostęp do aplikacji ACTIVY oraz więcej informacji.

Formularz zgłoszeniowy

    Skąd wiesz o akcji?