Qlik - BPX

Usługi w obszarze Business Intelligence

Nowoczesne platformy analityczne, służące do przeprowadzania wielowymiarowych analiz. Są to rozwiązania Business Intelligence, pozwalające podejmować szybkie i trafne decyzje.

Wyróżniają się m.in.: możliwością pracy grupowej, zaawansowanymi wizualizacjami, integracją z danymi z wielu źródeł, a także opcją korzystania z urządzeń mobilnych.

Prosta i intuicyjna obsługa umożliwia użytkownikowi końcowemu tworzyć własne analizy ad-hoc, w oparciu o rzeczywiste dane.

Proof of concept (SIB - Seeing Is Believing)

Firma BPX oferuje wdrożenia pilotażowe Qlik Sense/QlikView. Szybkość wdrożenia i unikalny charakter platformy Qlik Sense/QlikView, pozwala na stworzenie demonstracyjnej aplikacji w ciągu zaledwie paru dni w oparciu o rzeczywiste dane klienta i rozwiązującej realne problemy. Następnie klient może testować platformę przez 30 dni zanim podejmie decyzję o wdrożeniu.

To innowacyjne podejście zdecydowanie różni się od standardowego „Proof of concept”, gdzie klasyczne systemy Business Intelligence potrzebują długiego i kompleksowego wdrożenia, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, czy to na pewno jest właściwe rozwiązanie dla klienta. Zazwyczaj system demonstracyjny jest budowany w oparciu o testowe dane, a wdrożenie pilotażowe jest drogie i trwa miesiącami.

Wdrożenia Qlik Sense/QlikView

Oferujemy kompleksowe wdrożenie QlikView i QlikSense. Nasi konsultanci są w stałym kontakcie z odbiorcą na każdym etapie tworzenia rozwiązania, aby upewnić się, że wszystkie oczekiwania zostały spełnione. Po zakończonym sukcesem wdrożeniu, konsultanci firmy BPX zapewniają szkolenia użytkowników oraz wsparcie w utrzymaniu systemu.

Unikalność wdrożeń platform QlikView i QlikSense pozwala na szybkie uzyskanie korzyści przez klienta. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilkunastu dniach, co przekłada się na bardzo niskie ryzyko wdrożenia. Rozwiązanie jest budowane całkowicie zgodnie z wizją klienta. Nie ma tu sztywnych standardów, w które musi wpasować się organizacja. Każda funkcjonalność jest budowana od podstaw i dedykowana do rozwiązania konkretnych problemów.

Wsparcie i rozwój systemów QlikView (on site / off site)

Nasi konsultanci wspierają również istniejące wdrożenia Qlik Sense/QlikView. Posiadamy doświadczenie we wsparciu rozległych instalacji, ułatwiających codzienną pracę dziesiątkom użytkowników. Oprócz świadczenia wsparcia, konsultant wspólnie z klientem może również wytyczyć drogę rozwoju systemu, aby upewnić się, że Qlik Sense/QlikView „dotrzyma kroku” organizacji.
Wygoda klienta jest dla nas najbardziej istotna, dlatego oferujemy support rozwiązań zarówno w siedzibie klienta, jak i zdalnie.

Audyty aplikacji Qlik Sense/QlikView

Okresowe przeglądy stanu aplikacji Qlik Sense/QlikView mogą mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej jakości raportów. Audyt przynosi bardzo poważne korzyści w przypadkach kiedy nastąpiły zmiany w strukturze biznesowej organizacji, spadek wydajności aplikacji, lub gdy chcemy rozwinąć swoją instalację Qlik Sense/QlikView. Nasi specjaliści Qlik Sense/QlikView sprawdzają instalację klienta w następujących obszarach:

 • poprawy wydajności aplikacji i działania serwera,
 • optymalizacji wykorzystania licencji,
 • zgodności zaprojektowanej aplikacji z dobrymi praktykami,
 • zagrożeń bezpieczeństwa,
 • utrzymania ciągłości pracy i planów awaryjnych,
 • wdrażania i szkolenia z obsługi narzędzi monitorujących wydajność platformy,
 • strategii rozwoju i doradztwa w sprawie zakupu kolejnych licencji,
 • aktualizacji i migracji środowiska,
 • oceny umiejętności pracowników.

Po zakończonym audycie powstaje rekomendacja dla klienta. Konsultant może wdrożyć zaproponowane rozwiązania lub pozostawić szczegółowe instrukcje dla zespołu Qlik Sense/QlikView u klienta.

Szkolenia Qlik Sense/QlikView

Oferujemy podstawowe i zaawansowane szkolenia Qlik Sense/QlikView dla naszych klientów. Podstawowe szkolenia obejmują:

 • tworzenie raportów,
 • tworzenie i optymalizację modelu danych,
 • administrację platformą Qlik Sense/QlikView.

Dla organizacji, które już posiadają zespół programistów Qlik Sense/QlikView, jednak chcą dalej rozwijać umiejętności swoich pracowników, oferujemy szkolenia dedykowane. Nasi trenerzy wraz z klientem opracowują listę tematów, które najbardziej wzmocnią kompetencje pracowników, a następnie przeprowadzają szkolenie w siedzibie klienta lub w siedzibie firmy BPX.

Jednolity Plik Kontrolny

Wszystkich finansistów zapewne interesuje fakt wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów obowiązkowego Jednolitego Pliku Kontrolnego.
W związku z tą zmianą, w przypadku prowadzenia przez firmę ksiąg podatkowych przy użyciu programów komputerowych, organ podatkowy może żądać przekazania całości lub części tych ksiąg oraz dowodów księgowych w postaci elektronicznej. Odbywać się to będzie właśnie przy pomocy JPK, czyli pliku o uzgodnionej strukturze logicznej. Od 1.07.2016 przepis dotyczy jedynie dużych firm, ale już dwa lata później zacznie obowiązywać także przedsiębiorstwa z sektora MSP.

Wprowadzenie w życie wymaganych zmian wymaga dużego zaangażowania zarówno działu finansowego jak i IT.
Więcej o tym, jak przygotować się do wdrożenia JPK znajdziesz na naszej stronie.

QlikSense / QlikView

Kliknij aby się dowiedzieć jak BPX może pomóc w Twoim projekcie